XXXIII Rajd BESTRAMPEK – 14 czerwca 2017 – Rytro – Cyrla

33-ci rajd turystyczny o puchar Dyrektora ZSE przeszedł do historii. Z przygodami od pierwszych minut, ze wspaniałą atmosferą, o której świadczą wspaniałe relacje i z wynikami, na które czekają uczestnicy i kibice dorocznych turystycznych zmagań. Oddajemy więc głos uczestnikom, a po konkursowych podamy wyniki Rajdu.

14 czerwca z rana,
rzecz się stała niesłychana.
Młodzież nasza, z ekonoma,
Miała jechać do Lubonia.
Jednak plany się zmieniły
i na Cyrle zamieniły.
Pod szkołą w dobrej ekipie wylądowałyśmy,
Po czym na opiekunkę cierpliwie czekałyśmy.
Z 1Ek i profesor Duś miejsca dzieliłyśmy,
Kierowca sprawił, że na miejscu szybko byliśmy
Na Cyrle wędrowałyśmy z wspaniałym humorem,
Energiczne niczym z napędowym motorem.
Śmiechów i chichów końca nie było,
Dlatego dobrze nam się wchodziło.
My z 1 D liceum jesteśmy panienki,
Tym razem nie poubierałyśmy się w sukienki.
Zamiast tego w białe bluzki się wystroiłyśmy
I wianki na głowy piękne zrobiłyśmy.
Pogoda z nami wyjątkowo układ zawarła
I chmury by wypuścić słoneczko rozdarła.
Na szczycie naszej Cyrli także Świniarsko było,
Miejscem się grzecznie z nami szybko podzieliło.
Tam już jedzonko na nas czekało,
Bigosik pyszny-chociaż było go mało.
Potem rozmowy, konkursy czas nam umilały,
Ten rajd sprawił że dzień był naprawdę niezapomniany.
Tak spędzając czas znakomicie,
Od 7,45 do 14,30 zleciało nam życie.

Dnia 14.06.2017 r. w pięć osób z klasy II dr wraz z opiekunem mgr Małgorzatą Matykiewicz-Kołodziej wzięliśmy udział w rajdzie szkolnym „Bestrampek”, gdzie walczyliśmy o puchar dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego w Nowym Sączu. Na miejscu zbiórki oddaliśmy wychowawcy zgody oraz dostaliśmy pamiątkowe przypinki. Mieliśmy wyruszyć o godz. 7:15 jednak już na początku spotkaliśmy się z przeciwnościami losu. Niefortunnie nasz autokar uległ awarii, dlatego też wyruszyliśmy z godzinnym opóźnieniem autokarem zastępczym. Droga przebiegła spokojnie, ale zdziwiliśmy się, gdy mieliśmy wysiadać, ponieważ nie było to miejsce, którego spodziewaliśmy się. Początkiem naszego rajdu okazało się być Rytro a nie miejscowość Naprawa w Beskidzie Wyspowym. Po krótkim, ale jakże intensywnym marszu około godz. 8:50 znaleźliśmy się na ruinach średniowiecznego zamku ryterskiego. Mogliśmy podziwiać tam piękną panoramę uzdrowiska a po błyskawicznej sesji fotograficznej wznowiliśmy naszą wędrówkę. Trasa baranim szlakiem, wbrew pozorom, nie okazała się być męcząca i w mgnieniu oka, bo już o 10:50 dotarliśmy do Chaty Górskiej „Cyrla”, gdzie czakał na nas przepyszny bigos. Oczywiście nie obyło się bez słodkości i sprezentowaliśmy sobie na rozgrzanie gorącą czekoladę. Po jej wypiciu poddaliśmy ocenie jury nasz skład osobowy, wizerunek, apteczkę oraz totem – Leszka Dobromira, który wywołał wiele pozytywnych emocji. Następnie udaliśmy się całą grupą w plener, aby przeprowadzić sesję fotograficzną na konkurs. O godz. 12:25 zebraliśmy się i wyruszyliśmy w drogę powrotną, która przebiegła równie sprawnie. Około godz. 13:30 weszliśmy do czekającego na nas autokaru i mieliśmy sprawdzić naszą wiedzę dotyczącą Beskidu Sądeckiego jednak lecz nie udało nam się to z powodu słabej sieci. Trochę zmęczeni ale jednak zadowoleni wyjechaliśmy z Rytra i wróciliśmy do domów, Uczniowie klasy II dr

Relacja z rajdu klasy 2 Ba: https://drive.google.com/file/d/0B11cC2BJpHjgNkRDZXRkOHJVNlk/view?usp=drive_web

Wyniki XXXIII Rajdu Bestrampek, 14 czerwca 2017, Cyrla

  1. 2dr – 49,96 pkt
  2. 1D – 49,86 pkt
  3. 2Ba – 40,48 pkt
  4. 1h – 37 pkt
  5. 1f – 34,94 pkt

Podczas 33. rajdu Bestrampek przeprowadzono także konkurs na najciekawsze zdjęcie zrobione podczas rajdu. Jury, obradujące po terminie nadsyłania zdjęć pragnie podkreślić wysoki poziom zdjęć, ich ciekawych opisów i po długich obradach postanowiło przyznać dwie pierwsze nagrody: Karolinie W. z klasy 2 Ba oraz Elizie G. Z klasy II dr